alamama.pl

Blog o psychologii, dzieciach i hobby.

Kariera

Przedszkole w Józefowie – które wybrać?

Przedszkole w Józefowie – które wybrać?

Szukasz przedszkola w Józefowie? Nic prostszego. O ile wybór publicznego może się okazać się korzystniejszym wyborem pod względem finansowym to rzadko mogą się one równać jakością obsługi z prywatnymi. Które jednak wybrać mieszkając w Józefowie lub okolicach? Poniżej rozważymy kilka z dostępnych dla ciebie opcji.

Prywatne czy publiczne?

Podobnie jak z placówkami oświatowymi – trwa odwieczny spór czy prywatne przedszkola oferują wyższy standard od publicznych? Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ odpowiedź będzie różna z przypadku na przypadek. Jest jednak kilka metod na upewnienie się w kwestii wyboru.. Przed rekrutacją należy sprawdzić stronę przedszkola, co o sobie mówią, czy na stronie znajdziemy ogłoszenia dotyczące wydarzeń mających miejsce na jego przestrzeni i co mówią o nim rodzice. Ponad to większość placówek oferuje pewien rodzaj dnia otwartego, nazwa może być inna w zależności od miejsca. Będziesz miał okazję spędzić dzień w przedszkolu ze swoim dzieckiem upewniając się, że wszystko jest jak należy.

Publiczne przedszkole w Józefowie

Nie każdy może sobie pozwolić na opłacanie czesnego jakiego wymagają przedszkola prywatne. Jednak nie wszystko stracone, ponieważ istnieje również przedszkole publiczne. Wymagane tutaj opłaty są znacznie niższe, a nadal masz pewność, że zostawiasz swoje dziecko w bezpiecznej i profesjonalnej opiece. Twoja pociecha nie tylko będzie miała okazję nawiązać pierwsze relacje społeczne, ale również uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. W ofercie znajdziemy nie tylko zajęcia z języka angielskiego, ale również religię, akompaniament czy zajęcia artystyczne. Dzieci bez względu na swoje zainteresowania czy typ osobowości z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

“Mały świat” – prywatne przedszkole w Józefowie

Rozpoczynając dzień od zajęć integracyjnych zapewniają, że żadne z dzieci nie będzie czuło się “nie na miejscu”. Parafrazując misję organizacji: “dzieci rodzą się wszechstronnie uzdolnione, my jedynie zapewniamy im warunki do rozwoju tych zdolności”. Nie mamy do czynienia z nowicjuszami. Przedszkole w Józefowie “Mały świat” działa już od 13 lat. Dużym atutem obiektu jest przyrządzanie posiłków na miejscu. Pani kucharka pokazuje dzieciom wysiłek włożony w powstawanie potraw. Zajęcia w trakcie których podopieczni mają okazję np. pomóc przygotować surówkę, która następnia zostanie podana do obiadu nie są może codziennością, lecz stanowią cenną naukę.

Udostępnij