Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane – czy warto je kupić?

Data publikacji 11 września 2023


Żaluzje drewniane to jedno z chętniej wybieranych osłon okiennych. Pomagają zredukować ilość światła wpadającego do pomieszczenia i lepiej kontrolować temperaturę. Są to estetyczne produkty, dodające wnętrzom ciepła i przytulności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że żaluzje z naturalnego drewna wymagają regularnego czyszczenia oraz impregnacji, aby mogły służyć przez wiele lat. Czy zatem warto kupić żaluzje drewniane? Czy żaluzje drewniane są praktyczne? Przekonaj się!

Żaluzje drewniane – zalety

Żaluzje drewniane są rozwiązaniem, dzięki któremu wpuścisz do wnętrza optymalną ilość naturalnego światła. Ponadto ochronisz się przed upałem, który często przeszkadza w pracy, odpoczynku oraz innych codziennych czynnościach. Stworzysz warunki, które przyczynią się do odczuwalnej różnicy w poziomie komfortu.

Żaluzje drewniane mają wiele zalet – pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną, dlatego są coraz chętniej wybieranym produktem. Jeśli poszukujesz solidnych osłon okiennych, które będą praktyczne, a jednocześnie urzekną jakością, żaluzje z drewna – na przykład żaluzje białe drewniane lub żaluzje szare drewniane – to rozwiązanie stworzone dla Ciebie. Ich montaż jest zazwyczaj mało inwazyjny i pasują one do każdej aranżacji wnętrza. Nawet jeśli masz okna z PCV, nie musisz rezygnować z montażu drewnianych żaluzji! Żaluzje w kolorze drewna mogą być pomalowane na dowolny odcień – na przykład żaluzje w kolorze dąb, żaluzja w bieli czy żaluzja szara. Dzięki szerokiej palecie barw możesz się zdecydować na model, który będzie spójny z kolorami wykończenia, lub ten całkowicie kontrastujący z danym wnętrzem.

Żaluzje drewniane do salonu i nie tylko

By zapewnić sobie prywatność niezależnie od pory dnia, warto wykorzystać potencjał drewnianych osłon okiennych. Żaluzje drewniane powinny się jednak cechować wysoką jakością oraz starannością wykonania. Taka drewniana żaluzja daje piękny efekt na oknie, jest trwała i solidna, dzięki czemu spełnia nawet najbardziej wygórowane wymagania. Zastosowane naturalne materiały nadadzą pomieszczeniu przytulny klimat, dlatego żaluzje do nowoczesnego salonu z pewnością przypadną do gustu tym, którzy cenią sobie naturalne piękno i niebanalny wystrój wnętrza. Interesujące odcienie drewna stworzą spójną całość z istniejącą aranżacją. Łatwo przekonasz się, że żaluzja do salonu to nieodzowny element wyposażenia! Poza tym tak efektowna osłona z wysokiej jakości naturalnego drewna jest inwestycją na długie lata.

Drewno to jeden z chętniej wybieranych surowców, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Szczególną popularnością cieszy się wśród miłośników stylu skandynawskiego, rustykalnego i klasycznego, w których stawia się na naturalne barwy. Wybierając żaluzje drewniane, wcale nie musisz się ograniczać do rzeczywistych kolorów drewna. Żaluzje eco-friendly, przygotowywane na specjalne zamówienie i zgodnie z indywidualnymi potrzebami, umożliwią Ci dopasowanie osłony okiennej do własnych wymogów aranżacyjnych.

Wiele oferowanych żaluzji drewnianych ma szerokość pióra 50 mm, ale równie ciekawy efekt gwarantują drewniane żaluzje 25 mm. Zastanów się, która szerokość pióra będzie idealnie pasować do Twojego okna.

Czy żaluzje drewniane można skrócić?

Czy żaluzję można przyciąć? W razie potrzeby żaluzje drewniane możesz skrócić oraz przyciąć do wymiarów okna. Zwłaszcza niewielkie przeszklenia mogą wymagać skrócenia żaluzji, dlatego najniższe pióra zwykle można bez problemu zdjąć. Wystarczy rozwiązać supełki na obu sznurkach i stopniowo wyciągać pióra. Kiedy uzyskasz optymalną długość całej żaluzji, wystarczy zawiązać supełek za ostatnim piórem i skrócić sznurek, który jest za długi. Potem możesz już zamontować żaluzję na oknie. A czy żaluzję można zwęzić? Tak, jednak jeśli nie czujesz się z tym pewnie, docięcie drewna lepiej pozostaw specjalistom, tak aby mieć pewność, że zostanie to wykonane fachowo i bardzo dokładnie.

Jak czyścić drewniane żaluzje?

Jak czyścić żaluzje z drewna? Część osób wstrzymuje się z zakupem żaluzji drewnianych, ponieważ obawia się, że ich czyszczenie będzie uciążliwe. Oczywiście na piórach może się osiadać kurz, ale warto pamiętać, że drewno ma właściwości antystatyczne, co opóźnia ten proces. Aby ułatwić sobie sprzątanie, kup szczotkę do kurzu z miękkim włosiem, przyrząd do obustronnego czyszczenia lub odkurzacz ze specjalną nakładką. Szczotka sprawdzi się najlepiej, jeśli regularnie sprzątasz całe wnętrze. Z jej pomocą usuniesz lekką warstwę świeżo zgromadzonego kurzu.

Pióra żaluzji ustaw najpierw w pozycji zamkniętej ku górze, a następnie – w pozycji zamkniętej ku dołowi. Najwygodniejszym sprzętem czyszczącym jest odkurzacz, jednak uważaj z nim, aby podczas sprzątania nie uszkodzić delikatnych elementów konstrukcji. Konieczna jest końcówka z miękkim włosiem, a odkurzacz powinien być ustawiony na najmniejszą moc. Jeśli czyszczenie na sucho nie usunie plam, najlepiej będzie przetrzeć pióra wilgotną ściereczką. Jeżeli pojawią się na nich uporczywe plamy, sięgnij po preparaty do drewna. Pamiętaj jednak, aby aplikować je najpierw na ściereczkę, a nie bezpośrednio na drewno. Zwróć też uwagę, że zbyt obfita aplikacja spowoduje zawilgotnienie drewna, przez co może ono stracić swój pierwotny urok.

Artykuł sponsorowany

kompresy medyczne

Redakcja alamama.pl

Redaktorzy na naszym blogu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją energię i wiedzę, aby dostarczyć wartościowe treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w obszarach związanych z dziećmi, psychologią, karierą oraz hobby. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w rozwijaniu się i osiąganiu sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?