Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle zadania

Zadania dla dzieci w wieku 9-10 lat (4 klasa)

Data publikacji 15 listopada 2022

Matematyka, przyroda, ortografia, gramatyka, język obcy i wiele innych przedmiotów poznawanych w szkole zacznie łatwiej dadzą się przyswoić, kiedy dziecko będzie je poznawał w formie zabawy. Zabawa z nauką, nauka przez zabawę. Wiedzą to najlepsi nauczyciele, którzy w szkołach przekazują prawdy o świecie. Wiedzą też rodzice, którzy chcą aby ich dziecko od najmłodszych lat chciało się uczyć.

Przykłady łamigłówek dla dzieci z czwartej klasy

Przedstawiamy Wam tutaj przykłady zadań z różnych przedmiotów. Oczywiście wierzymy, że za ich pomocą wymyślicie sami swoje własne zagadki na tematy, które w danym momencie najbardziej Wam się przydadzą. A więc:

  • znajdź zbędne słowo – piszemy na jednej kartce grupy po 4 lub 5 wyrazów. Dziecko musi zgadnąć który nie pasuje do pozostałych. Na przykład: kura, kaczka, gęś, kot. Oczywiście nie pasuje kot bo pozostałe to są ptaki.
  • kolejność słów w zdaniu – z podanej rozsypanki wyrazów dziecko ma ułożyć prawidłowe zdanie. Na przykład słoń, Afryce, zwierzę, w, mieszka, które, to. Wyjdzie Słoń to zwierzę, które mieszka w Afryce.
  • określanie rodzaju rzeczowników – rozsypujemy na małych karteczkach wiele napisanych rzeczowników. Takich jak sukienka, torba, statek, słownik, okno, krzesło, but itp.Uczeń ma je posegregować według rodzajów (męski, żeński, nijaki).
  • Dodaj do siebie wylosowane liczby – do worka wsypujemy małe karteczki z wieloma różnymi liczbami, a dziecko losuje po dwie liczby, które musi do siebie dodać (albo odjąć).

Gotowe zadania w Internecie

Wszyscy rodzice i nauczyciele, którzy na co dzień mają zbyt mało czasu aby bawić się w wymyślanie łamigłówek mogą skorzystać z licznych form tego typu zabawy w Internecie. Na przykład na stronie takiej jak ta: https://childdevelop.pl/worksheets/tag-klas4-sortpop/ . Warto je polecić zwłaszcza dlatego, że niektóre łamigłówki trudno samemu zrobić. Na przykład takie z rysunkami, tabelkami albo krzyżówkowymi diagramami. Proponowana strona zawiera zagadki z bardzo wielu różnych dziedzin. Także takie, które przydadzą się na lekcję wychowawczą (np. o emocjach).

kompresy medyczne

Redakcja alamama.pl

Redaktorzy na naszym blogu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją energię i wiedzę, aby dostarczyć wartościowe treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w obszarach związanych z dziećmi, psychologią, karierą oraz hobby. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w rozwijaniu się i osiąganiu sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?