Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś
Hobby mini siłownia w domu

Mini siłownia w domu – jak ją urządzić?

Data publikacji 27 września 2022

Mini siłownia w domu jest świetnym rozwiązaniem dla osób chcących dbać o swoją kondycję i wysportowaną sylwetkę. Pozwala ona zaoszczędzić na dojazdach, karnetach i czasie. Dodatkowo oszczędzasz nerwy, ponieważ nie musisz czekać aż zwolni się upatrzony przez ciebie sprzęt do ćwiczeń. Pomieszczenie do ćwiczeń w twoim domu może też posłużyć, jako motywacja dla ciebie.

Wybór miejsca na mini siłownie w domu

Rzecz bardzo trywialna, jednak ma to duże znaczenie. Piwnica, strych a może nieużywany pokój. Najlepsze jednak jest zagospodarowanie oddzielnego pomieszczenia, w którym zaaranżujemy naszą siłownie. Innym świetnym miejscem jest garaż, w który wydzielimy jakąś jego części specjalnie poświęconą treningowi.

Jednak wybranie samego pomieszczenie nie wystarczy. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę metraż, ponieważ powinien być on przystosowany do planowanego zakupu sprzętu czy zestawu urządzeń. Dla jednego wystarczy powierzchnia w piwnicy czy na strychu, a dla innego nawet 45 mmoże być niezadowalające. Dużo też zależy od tego jakim budżetem dysponujemy.

Mini siłownia w domu – sprzęty

Wyposażenie siłowni domowej zależy głównie od ciebie. Indywidualne preferencje i plan treningowy mają duży wpływ na sprzęt. Wiele osób jednak stawia na  podstawowe przyrządy, jak np.: rowerek stacjonarny, hantle czy maty do ćwiczeń. 

Dla tych, którzy mają rozbudowany plan treningowy, podstawowe przyrządy mogą nie wystarczyć. Trening siłowy i rozbudowywania masy mięśniowej wymaga ławeczki do ćwiczeń, drążka do podciągania czy sztangi.

Poniżej zostały zaprezentowane niektóre z wielu sprzętów, często wykorzystywanych do ćwiczeń domowych:

mini siłownia w domu

Rowerek stacjonarny

Rowerek stacjonarny jest jednym z najbardziej popularnych sprzętów do ćwiczeń, który świetnie się nada do twojej domowej siłowni. Służy do treningów cardio i występuje w kilku rodzajach. Do wyboru jest rower stacjonarny pionowy, rower stacjonarny poziomy oraz rower stacjonarny spinningowy, ten ostatni jest przeznaczony do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Orbitrek

Urządzenie wielozadaniowe, podobnie jak rowerek służy do treningu cardio oraz ćwiczeń interwałowych. Dużą zaletą orbitreka jest to, że łączy w sobie rowerek stacjonarny, bieżnią i stepper. Dodatkowo sprzęt ten zapewnia szybką utratę tkanki tłuszczowej i poprawia krążenie.

Bieżnia

Jest alternatywą do biegania na świeżym powietrzu i możesz z niej korzystać cały rok. Jest to sprzęt sporych rozmiarów, jednak coraz większa ilość producentów decyduje się na modele składane. Droższe modele posiadają różnorodne funkcje, urozmaicające nam trening.

Inne sprzęty

Twoja mini siłownia w domu nie musi się ograniczać do powyższych sprzętów. Możesz też rozważyć zakup: sztangi, hantli, ławeczki do ćwiczeń czy drążka.

Zalety siłowni w domu

Ćwiczenia same w sobie są dobre dla ciebie i twojego organizmu. Poza tym dodają energii i pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Sama siłownia zaoszczędzi ci czas związany z dojazdem oraz pieniądze, które wydasz na karnety i dojazdy. Co najważniejsze nie będziesz musiał czekać w kolejce do sprzętu, z którego chcesz korzystać. Więc nie czekaj i zabierz się za aranżację swojej mini siłowni domowej!

kompresy medyczne

Redakcja alamama.pl

Redaktorzy na naszym blogu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją energię i wiedzę, aby dostarczyć wartościowe treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w obszarach związanych z dziećmi, psychologią, karierą oraz hobby. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w rozwijaniu się i osiąganiu sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?