Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez? Jakie rozwiązanie wybrać do małej łazienki?

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez? Jakie rozwiązanie wybrać do małej łazienki?

Data publikacji 1 grudnia 2023


Prysznic to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Zapewnia możliwość szybkiej kąpieli i stanowi istotny element aranżacji. Wybór modeli jest tu niemal nieograniczony. Możesz się zdecydować na kabinę prysznicową z brodzikiem, prysznic otwarty lub zabudowaną wnękę. Jakie rozwiązanie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o małe łazienki? Co warto wziąć pod uwagę przed ostateczną decyzją?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem i bez brodzika

Wybór kabiny prysznicowej uzależniony jest od wielu różnych czynników. Duże znaczenie mają preferencje domowników, przestrzeń, którą dysponujemy, i styl łazienki. Niektórzy uważają, że lepszym rozwiązaniem jest funkcjonalny brodzik, inni wolą zdecydować się na minimalistyczną kabinę bez brodzika. Pod uwagę trzeba jednak wziąć nie tylko miejsce, ale również rodzaj montażu, jaki jest możliwy w danej łazience. Generalnie przyjmuje się, że kabiny prysznicowe z brodzikiem są łatwiejsze w montażu, co może być istotną zaletą dla niektórych osób. Kupno kabiny z brodzikiem to również możliwość wyboru wielu funkcji dodatkowych, takich jak hydromasaż czy kabina parowa.

Brodzik wyższy i niższy

Brodzik pomaga skoncentrować odpływ wody w jednym miejscu i ułatwia jego odprowadzanie. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ jest on wykonany w całości z jednego odlewu. Nie ma więc konieczności wykańczania go z wyjątkiem krawędzi, które stykają się ze ścianą. Brodziki mogą mieć różne wysokości. Wyższe modele doskonale zabezpieczają podłogę łazienki przed przypadkowym zalaniem, a niskie i minimalistyczne brodziki pozbawione są bariery wejścia. Kabina prysznicowa zabudowana z hydromasażem i sauną parową wyróżnia się często dużo wyższym brodzikiem, który może również służyć za wannę. Warto jednak pamiętać, że zbyt wysoki brodzik stanowi pewną barierę architektoniczną, która utrudnia dostęp do prysznica, jeśli chodzi o osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością.

Kabina prysznicowa 90×90 – idealne rozwiązanie do małej łazienki

Brodziki prysznicowe nie są jednorodne. To ogromna różnorodność materiałów dostępnych w różnych kolorach. Mogą być wykonane z akrylu, stali nierdzewnej lub kamienia, dlatego bez problemu dopasujesz brodzik do konkretnego stylu łazienki.  W przypadku małych łazienek kabiny z brodzikiem mogą mieć jednak istotną wadę. Wyższe i większe brodziki optycznie zmniejszają przestrzeń w łazience, ponieważ wydzielają fragment podłogi. Z drugiej strony narożnikowa kabina prysznicowa 90×90 z brodzikiem to funkcjonalne rozwiązanie również na małych przestrzeniach. Znajdziesz zresztą kabiny mniejsze o szerokości 80×80 cm.

Kabina prysznicowa z brodzikiem 90×90 w różnych aranżacjach

Kabiny prysznicowe z brodzikiem to bardzo duży wybór różnych stylistycznie propozycji. Znajdziesz kabiny prysznicowe z czarnym wykończeniem i efektownymi szprosami, które świetnie się odnajdą w loftowych i industrialnych wnętrzach. Możesz się także zdecydować na kabiny prysznicowe ze złotym obramowaniem, które pięknie wyglądają w połączeniu z marmurem i stanowią idealną propozycję do łazienek utrzymanych w stylu glamour. Z kolei minimalistyczne kabiny przyścienne bez dodatkowych zdobień to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych aranżacji.

Jakie są zalety kabin prysznicowych bez brodzika?

Bezbrodzikowe kabiny prysznicowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Umożliwiają łatwy dostęp do prysznica bez jakiejkolwiek bariery. To rozwiązanie jest więc idealne, jeśli chodzi o osoby starsze i z ograniczoną mobilnością ruchową. To również bardzo eleganckie modele, które optycznie potrafią powiększyć przestrzeń łazienki, ponieważ brak zarysowanej granicy na podłodze sprawia, że łazienka wydaje się większa. Bezbrodzikowe kabiny są bardzo popularne w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Kabina prysznicowa 90×90 cm bez brodzika może stanowić idealne rozwiązanie w narożniku łazienki. Z kolei pojedyncze drzwi prysznicowe w różnych rozmiarach pozwalają zamknąć wnękę prysznicową zabudowaną z trzech stron. To doskonały sposób na stworzenie przestrzeni kąpielowej o nietypowym kształcie.

Kabina bez brodzika – o czym musisz pamiętać?

W przypadku kabin bezbrodzikowych musisz pamiętać o jednej rzeczy. Ich zamontowanie wymaga skonstruowania odpowiedniego spadku podłogi, co umożliwia skuteczne odprowadzanie wody. Konieczny jest tutaj staranny montaż, aby uniknąć problemów z odpływem wody i zalaniem łazienki, ponieważ w przypadku bezbrodzikowych kabin istnieje większe ryzyko, że woda może wylać się poza kabinę.

Jaki sposób otwarcia kabiny wybrać?

Niezależnie od tego, na jaką kabinę się zdecydujesz, czy będzie to kwadratowa kabina prysznicowa z brodzikiem 90×90, czy efektownie zamknięta wnęka, musisz wybrać odpowiedni sposób otwierania kabiny. W przypadku kabin mogą to być wygodne drzwi przesuwne lub składane, natomiast w przypadku szklanych drzwi w małej łazience idealnie się sprawdzą drzwi harmonijkowe, które również nie zabierają dużo miejsca.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Które rozwiązanie jest lepsze? Ostateczny wybór zależy zawsze od preferencji inwestora oraz warunków technicznych. Wpływ na wybór kabiny może mieć również układ pomieszczenia. Częstym wyborem w małych łazienkach są prysznice kwadratowe, ponieważ nie zajmują one dużo przestrzeni, ale posiadają wystarczająco dużo miejsca do kąpieli, szczególnie w porównaniu z modelami półokrągłymi. Wybierając kabinę do małej łazienki, należy również zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi, który nie powinien w żaden sposób ograniczać przestrzeni na zewnątrz kabiny.

Artykuł sponsorowany

kompresy medyczne

Redakcja alamama.pl

Redaktorzy na naszym blogu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją energię i wiedzę, aby dostarczyć wartościowe treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w obszarach związanych z dziećmi, psychologią, karierą oraz hobby. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w rozwijaniu się i osiąganiu sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?