O autorze

A’la mama ma na imię Alicja. Od najmłodszych lat swojego życia chciała być lekarzem a została psychologiem i pedagogiem. Los pchnął ją w okowy edukacji, a z eksplorowania tematu uczyniła życiową misję i wyzwanie. Na terenie polskiej oświaty postanowiła pozostawić trwały ślad i założyła przedszkole a w krok za nim kameralną niepubliczną szkołę podstawową. Ta przygoda trwa już 10 lat i choć nie brakuje w niej ścieżek krętych, wąskich, kamienistych a’la mama nie żałuje ani jednego dnia.

Niespełna rok temu stała się mamą Ninki, która niczym prawdziwe El Nińo zmiotła z listy priorytetów wszystkie i wygodnie ustawiła się na najwyższym schodku podium. A’la mama rozkochała się w bobasie i matkowaniu. Lubi ten stan! Tak, tak – też jest niewyspana, niekoniecznie ma ochotę dzielić się świeżutką bułeczką na śniadanie z niemowlakiem, który chce w niej po prostu poskubać (!), ucieka do łazienki, aby poczytać internety, a podczas spotkań ze znajomymi na pytanie ,,Czytasz coś ciekawego?” odpowiada ,,Chyba opis na Pampersach jak szukałam właściwych w Rossmanie, ewentualnie słoiczki dla Małej.” To fakt- no ale jak to bywa z faktami się nie dyskutuje.

A’la mama to blog o przeżywaniu macierzyństwa, rodzinie, poszukiwaniu edukacyjnych inspiracji, oświatowym doświadczeniu a raczej doświadczaniu. Z bobasem na biodrze, bawiąc się w tę prześmieszną zabawę ,,wszystko bam” ( znacie to? bobas zrzuca wszystko ze swojego krzesełka, a mama tak śmiesznie mówi ,,wszystko bam”  i z uśmiechem na ustach schyla się po raz 398 675 – w ten czas bobas robi ,,ha ha ha” Tylko komu tak naprawdę jest tu do śmiechu????) mówię Wam ,,Dzień dobry” i proszę się tu trochę rozgościć.

 

alamama - autorka