Inspiracje

Kilka słów na 365 wyjątkowych dni

Były święta i po świętach, a śniegu nie było. Nie szkodzi – mój klub Pozytywnie Zakręconych Świętami, czyli córka i ja do samego końca wierzył, że się pojawi. Nawet 87 procentowa sprawdzalność prognozy pogody w TVN nie uśmierciła naszej nadziei. Reszta członków rodziny na hasło ,,Kto do nas dołącza?” uciekała wzrokiem myśląc ja nie widzę- mnie nie widać niczym kot chowający głowę. Był karp i pierogi, barszcz i sernik, a wszystko smakuje tak niezwykle tylko w te dni. Przed nami sylwester, a potem Nowy Rok. Tym razem szykuje się wyjątkowa zabawa – trochę tańca wokół łóżeczka i wchodzenie na palcach do łóżka, przełączając programy pomiędzy TVP 2, Polsatem a TVN – czyli ostatni wieczór starego roku z 3 miesięcznym niemowlakiem.

Niektórzy pytają o noworoczne plany i postanowienia. Pierwszy raz takich nie czynię. Jest dobrze – niech będzie tak dalej. Nie palę – nie mam czego rzucać. Słodycze lubię – też nie rzucam. Mam wrażenie, że jogging porzucił mnie – przypadek beznadziejny. Być może w tym roku będę starała się go przeprosić- czy na stałe? Kwestia dość wątpliwa. Jeszcze się nad tym zastanowię. Pokażę wszystkim na co mnie stać, że umiem, mogę i potrafię? Nie ma takiej sposobności, żeby wszystkim, być może jest co, pytanie czy jest sens, wszyscy też niekoniecznie chcą to oglądać, bywa tak, że stać nas na niewiele ale dużo chcemy pokazać – lepiej odwrotnie.

W tym roku zrobię inaczej. Nie spiszę 20 celów. Nie będę się zastanawiać czy są pozytywne, mierzalne, konkretne, krótkoterminowe i pewnie jeszcze jakieś. Zapiszę jeden, mój własny, osobisty, ważny. Jak nie zapiszę to o nim pomyślę, jak nie pomyślę i tak mam zamiar dobrze bawić się w sylwestra i wypić ciepłą kawę w Nowy Rok, utulić swoje dziecko, uśmiechnąć do Najbliższych, zjeść obiad przy wspólnym stole, cieszyć się ich obecnością, docenić ten moment. Zupełnie tak samo jak w Wigilię, a potem każdego dnia nadchodzącego roku. Nie tylko od święta ale od zaraz – o tak to nie może czekać na wielkie dni i wyjątkowy czas.

Cała reszta może dojrzewać. Silna wola w diecie i motywacja do joggingu, odkładanie na wakacje marzeń i rzucanie palenia- to wszystko nie od razu, tutaj trzeba czasu. Czasami najpiękniejszym prezentem jaki możemy sobie podarować jest własnie czas – sprzymierzeniec życiowych zmian. Wdzięcznym możesz być w każdej chwili, na wybaczenie dobry jest każdy moment, na wspólny obiad, uścisk, żart i kocham każdy dzień.

Jedyne co mam zamiar naprawdę wyciskać w Nowym Roku to radość z jego trwania. Resztę pozostawiam jako efekt uboczny tej radości. Bo jak człowiek nie musi tylko muSięChce to czerpie garściami z każdego działania.

Pełnych garści, 365 wielkich i wyjątkowych dni, wyciskania ile się da z Nowego Roku…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *